e-mail: 2286784@ukr.net

04074, м. Київ,
вул. Бережанська, 9, корп. "Н" біла будівля (1 пов.)


Київстар /068/938-2218,
Vodafone /050/346-0677 Viber, Telegram, WhatsApp
 
ПРО КОМПАНІЮ
ПРОДУКЦІЯ
 
» Металопластикові вікна
  - REHAU Euro-Design 60
- REHAU Euro-Design 70
- REHAU EVRO-Design 70
- REHAU Brillant Design
- REHAU SYNEGO
- REHAU GENEO
- Гама кольорів
- Склопакети
- Фурнітура
- Підвиконня, відливи
- Жалюзі, москитні
  сітки
» Металопластикові двері
» Грати віконні
» Ролети
» Балкони "під ключ"
» Ремонт ПВХ вікон
ЦІНИ
ПОСЛУГИ
ГАРАНТІЇ
СЕРТИФІКАТИ
СТАТТІ
НАШИ РОБОТИ
ВІДГУКИ ЗАМОВНИКІВ
МАПА САЙТУ
НА ГОЛОВНУ
КИЕВ-ОКНА, ЧП ВКФ в каталоге prookna.ua
Украинский строительный портал www.promobud.ua
КИЕВ ОКНА в базе фирм Желтые страницы Киевской области и г.Киев Компания КИЕВ-ОКНА предлагает изготовление металлопластиковых окон их профессиональный монтаж в Киеве и во всех регионах Украины.. КИЕВ ОКНА, ЧП ПКФ

 

 

 

 

 

 

Словник віконних термінів

А

Абсорбент — речовина, здатна поглинати деякі інші речовини з рідкого або газоподібного середовища, з яким воно знаходиться в контакті.

Анкер = анкернbй болт = шуруп по бетону = нагель - елемент кріплення рами до стіни. Віконна рама свердлиться наскрізь і анкером кріпиться до стіни.

Анкерна пластина – елемент кріплення рами до стіни, анкерна пластина клацає до рами і кріпляться до стіни за допомогою дюбель-шурупов.

Аргон —інертний газ без кольору і запаху. Нешкідливий. Має більшу щільність, ніж повітря. Використовується для збільшення теплової і шумової ізоляції.

Армуючий профіль — сталевий профіль, що знаходиться усередині пластикового профілю і необхідний для надання необхідної міцності світлопрозорій конструкції.

Б

Балконний блок — конструкція що складається зазвичай з вікна і дверей об'єднаних загальним каркасом. Балконний блок відділяє житлову кімнату від балкона або лоджії.

Блокувальник помилкового відкривання - механізм, який не дає одночасно открыть створку в двух плоскостях, тем самым позволяя даже неопытным пользователям правильно и последовательно менять типы открывания окна.

Броньоване скло (ударостійке скло) — скло виготовлене за спеціальною технологією, яка підвищує стійкість до механічних впливів.

В

Відкіс — внутрішня частина віконного прорізу, що вимагає подальшої обробки після заміни віконної рами.

Відлив — деталь, яка призначена для відведення води і яка захищає нижню частину вікна від проникнення вологи.

Відносний коефіцієнт теплопритоків RHG — вся кількість тепла, отримана через світлопрозору конструкцію. RHG розраховується так: (коефіцієнт сонячного теплопритоку 630 Вт/м2 * коефіцієнт затемнення скла) + (7,8 оС * коефіцієнт теплопередачі (літо)). 

Вікно — елемент стінової або покрівельної конструкції, призначений для сполучення внутрішніх приміщень з навколишнім середовищем, для природного освітлення приміщень, їх вентиляції, захисту від атмосферних, шумових впливів, який складається з віконного прорізу з відкосами, віконного блоку, системи ущільнення монтажних швів, підвіконної дошки, деталей відливу і облицювання.

Віконний блок — світлопрозора конструкція, призначена для природного освітлення приміщення, його вентиляції і захисту від атмосферних і шумових впливів. Віконний блок складається з наступних частин: рами (коробки), стулчастих елементів, вбудованих систем провітрювання і може включати в себе ряд додаткових елементів: жалюзі, віконниці та ін.

Віконний блок правого (лівого) відкривання — віконний блок з розташуванням завісів з правого (лівого) боку при погляді з боку відкриття стулок.

Віконний проріз — проріз у стіні (покрівлі) для монтажу одного або декількох віконних блоків, конструкція якого може передбачати встановлення монтажного ущільнення, відкосів, відливів, підвіконня.

Висота профілю — найбільший розмір поперечного перерізу профілю в напрямку, перпендикулярному ширині профілю.

Вогнестійкість — здатність конструкцій і виробів протягом певного часу протидіяти без руйнування впливу високих температур.

Вогнетривкість — здатність матеріалів протидіяти без руйнування впливу високих (не нижче 1580 градусів за Цельсієм) температур. 

Водовідвідні канали — канали, профрезеровані в ПВХ профілях для виведення назовні вікна конденсату і води, які скупчуються в фальцевих зонах рами і стулки.

Водопроникність — властивість конструкції віконного блока пропускати дощову воду при певній (критичній) різниці тиску повітря на його зовнішніх і внутрішніх поверхнях. 

Вологість — величина, що показує відносний або абсолютний вміст вологи в матеріалі, визначена за відношенням до маси сухого матеріалу, виражена у відсотках.

Г

Газонаповнення заповнення простору між склом в склопакеті різними видами газів для надання склопакету підвищених теплофізичних і звукоізоляційних властивостей.

Глуха стулка — вікно являє собою віконну раму (коробку), розділену на частини імпостами. У ці частини можуть бути встановлені або просто склопакет (іноді цю частину вікна називають «глухою»), або віконна стулка. Залежно від фурнітури стулка може бути поворотна, поворотно-відкидна та закріплена жорстко, тобто нерухома. Така стулка якраз і називається глухою.

Глухе скління —вікно або його частина, що не мають відкривання.

Гребінка обмежувач-гребінка для фіксації в похилому або поворотно-відкритому стані.

Д

Двокамерний склопакет  склопакет, що складається з трьох стекол, розділених двома рядами дистанційних рамок.

Декоративна накладка  накладний декоративний профіль, що наклеюється на скло або склопакет з внутрішньої і зовнішньої сторони і створюює несправжнє переплетення (фальш-переплетення).

Дистанційна рамка (спейсер) тонка порожниста рамка між склом склопакета, що використовується по його периметру. Товщина дистанції дозволяє робити склопакети різної ширини. Всередині дистанційної рамки знаходиться спеціальна речовина для поглинання вологи - молекулярне сито (абсорбент).

Добірний профіль (додатковий профіль) профіль, який не виконує міцностійких функцій в якості складової частини віконних, балконних і дверних конструкцій (сполучні, розширювальні і штульпові профілі, штапики, відливи, наличники, декоративні накладки, деталі декоративних плетінь та ін).

Довговічність  характеристика виробів, яка визначає їх здатність зберігати експлуатаційні якості протягом заданого терміну, і яка підтверджена результатами лабораторних випробувань та виражена в умовних роках експлуатації (термін служби).

Доводчик  пристрій, призначений для плавного закривання дверей.

Дорнмас  відстань від фальця стулки до центру отвору по ручку.

Е

Екструзія - формування виробів шляхом видавлювання матеріалу через матрицю з отвором відповідного перерізу.

Екструдер - установка, призначена для виробництва профілів ПВХ методом екструзії.

З

Звукоізоляція  послаблення звукових коливань при передачі через огорожу. На звукоізоляцію вікна впливають: кількість і товщина стекол, ширина повітряних камер між ними, кількість камер у профілі, щільність притвору стулок.

Зовнішнє ущільнення — система ущільнення рами і стулки, що має два контури ущільнення, один з яких встановлений в рамі, а другий в стулці.

З'єднувальний профіль  профіль, призначений для блокування (з'єднання) віконних та /або дверних коробок один з одним у конструкціях, що складаються з двох і більше виробів. Можуть з'єднувати профілі коробок під різними кутами і підбираються з урахуванням вимог міцності.

І

Імпост  горизонтальна поперечина або вертикальна стійка, яка ділить віконну коробку (раму) на частини, в кожну з яких ставиться віконна стулка або склопакет.

І-скло (і-скло, енергозберігаюче скло, низькоемісійне скло)  скло з м'яким селективним покриттям. М'яке покриття, що отримується вакуумним розпиленням на готове скло плівкоутворюючих матеріалів, представляє собою систему шарів, де шар прозорого діелектрика відіграє роль просвітлювача, а низьку емісію випромінювання забезпечує дуже тонкий шар срібла, підвищуючи відбиття довгохвильових (теплових) променів і тим самим покращуючи теплозберігаючі властивості стекол і склопакетів.

К

Камера  замкнута порожнина (система порожнин) ПВХ профілю, розташована перпендикулярно напрямку теплового потоку. Камера може складатися з ряду підкамер, розділених перегородками. Камери й підкамери можуть виконувати різні задані функції, наприклад, для установки посилених вкладишів або в якості каналів самовентиляції.

Кількість камер у профілі  перемички всередині профілю, подібно стінам в квартирі, які ділять його на кілька відсіків, а повітря служить додатковою теплоізоляцією.

Конструкція вікна  сновними елементами вікна є: рама, стулки, склопакет і фурнітура.

Коробка (рама)  збірна одиниця віконного або дверного блоку рамної конструкції, призначена для навішування стулок або полотен, яку нерухомо закріплюють до стін віконного або дверного отвору.

Корозія  процес руйнування матеріалу в результаті хімічного або фізичного впливу.

Коефіцієнт теплопровідності (U-value) коефіцієнт теплопередачі (U-value або K-value) являє собою кількість тепла в ватах (Вт) за одиницю часу, яке проходить через 1 метр квадратний поверхні скла на різницю в градусах між внутрішньою і зовнішньою температурами.
Кутова передача - елемент фурнітури, призначений для передачі руху механізму замикання через кут.

К-скло (скло з твердим селективним покриттям, енергозберігаюче скло, низькоемісійне скло)  скло з нанесеним (у процесі виготовлення) на його поверхню оксидів металів (олова), в результаті чого підвищується відображення довгохвильових (теплових) променів і тим самим поліпшуються теплозберігаючі властивості стекол і склопакетів.

Л

Ламінування  нанесення на ПВХ профіль плівки, яка змінює колірні, хімічні або фізичні властивості поверхні профілю. В останні роки багато підприємств в Європі прагнуть перейти від технології застосування клеїв з вмістом розчинників на системи, вільні від даних речовин і не випаровуються в атмосферу, а саме на поліуретанові клеї-розплави.

М

Монтажний зазор  зазор між віконним прорізом (стіною) і рамою віконного блоку, призначений для заповнення теплоізоляційними матеріалами і передбачає подальшу обробку.

Морозостійкий профіль  профіль, призначений для застосування в районах з середньою місячною температурою повітря у січні нижче -20 °С (контрольне навантаження при випробуваннях на довговічність - -55 °С).

Москітна сітка  сітка (в рамці або в рулонні), що захищає приміщення від проникнення в нього комах, тополиного пуху і пилу.

Місток холоду  елемент стінової конструкції або монтажного шва, що має високу теплопровідність. Приводить до утворення конденсату на внутрішній поверхні відкосу або монтажного шва в холодну пору року.

Мікроліфт  це елемент фурнітури, який створює додаткову опору для стулки в закритому положенні, піднімає її і, таким чином, знімає навантаження з фурнітури, збільшуючи її термін використання. Мікроліфт GU, який використовується ТМ КОРСА забезпечений блокіратором помилкового відкриття, який запобігає неправильному повороту ручки, щоб вікно або двері не повисли на одній петлі.

Мікропровітрювання  додатковий елемент фурнітури, який дозволяє з поворотом віконної ручки на 45 градусів вгору відсунути стулку від рами на декілька міліметрів. Дуже зручно, якщо з певних причин Ви не хочете відкидати стулку для провітрювання.

Н

Нажимна гарнітура  комплект накладок з ручками. Призначений для використання у вхідних дверях спільно з різними типами замків.

Наплав  виступ у вузлі притвору, утворений виступаючою частиною стулки, основне призначенн якого - прикривати раму.

Нащільник (лиштва) слугує для закриття технологічної (монтажної) піни, якою проводиться герметизація прорізу. Встановлюється переважно при монтажі конструкцій в прорізи без чвертей (балкони, лоджії, офісні перегородки, вхідні групи і т.д.).

Ножиці  елемент фурнітури, призначений для управління, замикання і утримання стулки у відкидному положенні в поворотно - відкидних і фрамужних стулках.

О

Однокамерний склопакет  склопакет, що складається з двох стекол, розділених дистанційною рамкою.

Опір теплопередачі  величина, зворотна коефіцієнту теплопровідності. Згідно міським будівельним нормам опір теплопередачі повинен бути не менш 0,55 м2 °С/Вт.

П

ПВХ (полівінілхлорид [-CH2-CHCI-] n)  переважно лінійний термопластичний полімер вінілхлориду; тверда речовина білого кольору, молекулярна маса 6 000-160 000, ступінь кристалічності 10-35%, щільність 1,35-1,43 г/см3 (20 °С); фізіологічно нешкідливий. Чистий ПВХ на 43% складається з етилену (продукту нафтохімії) і на 57% із зв'язаного хлору, який отримується із провареної солі.

Пластичність  здатність матеріалу без руйнування змінювати свої розміри і форму під впливом зовнішнього навантаження і зберігати ці зміни після припинення її дії.

Повітропроникність  властивість конструкції віконного блоку пропускати повітря в закритому стані за наявності різниці тиску повітря на його зовнішніх і внутрішніх поверхнях.

Поворотна стулка  це сворка, що відкривається тільки в одній площині (розпашна).

Поворотно-відкидна стулка  це стулка, що відкривається в двох площинах, як розпашна так і фрамуга.

Підставочний профіль  додатковий профіль, який встановлюється під раму для кріплення відливу і підвіконня.

Поліамід  надміцний пластик з низькою теплопровідністю.

Поліуретановий клей - розплав  клеєва система, яка не містить розчинників і має величину сухого залишку 100%. В результаті процесу охолодження клей-розплав швидко схоплюється. Поліуретановий клей-розплав відрізняється від звичайних клеїв тим, що в процесі його охолодження відбувається реакція утворення полімерної сітки, в результаті чого досягається значне поліпшення властивостей клейового з'єднання.

Притвор  місце з'єднання стулки з рамою коробки (основний притвор), з імпостом (імпостний) або з стулкою (безімпостний, або штульповий притвор).
Проріз  отвір для вікон (див. віконний проріз), дверей і т.п. у стінах або перегородках.

Профілі  деталі віконних блоків, виготовлені методом екструзії, з заданими формами та розмірами перерізу.

Профільна система  набір (комплект) ПВХ профілів (основних, добірних) і комплектуючих елементів, необхідних для вирішення певних завдань, об'єднаних в закінчену конструктивну систему віконних (дверних) блоків, оформлену технічну документацію на її виготовлення, монтаж і експлуатацію.

ПСУС (попередньо стисла ущільнювальна стрічка)  застосовується для з'єднання паронепроникного водовідштовхувального шару із зовнішньої сторони монтажного шва.

Р

Рама  див коробка.

Регульоване провітрювання — забезпечення вентиляції приміщень шляхом конструктивних рішень елементів (стулка з обмежувачем відчинення, клапан).

Ригель горизонтальний елемент будівельної конструкції, який з'єднує стійки.
 
Розширювальний профіль  профіль, призначений для збільшення висоти (ширини) віконної коробки. 

С

Самовентиляція  система обмеженого повітрообміну через канали камер профілів або через вбудовані у віконні блоки кліматичні клапани з метою регулювання вологості повітря в приміщенні і запобігання випаданню конденсату на внутрішніх поверхнях вікон.

Світлопрозора захисна конструкція  будівельна конструкція, призначена для забезпечення природного освітлення внутрішніх приміщень будинку або споруди.

Світлопрозоре заповнення  заповнення з прозорого листового скла або склопакета.

Селективне скло  скло з низькоемісійним покриттям (к-скло, i-скло), що володіє низькою випромінювальною здатністю. Це скло має кращі теплоізоляційні властивості.

Сендвіч панель  теплоізоляційна панель, що складається з пористого заповнення та облицьована твердим пластиком.

Стулка  частина вікна, що відкривається.

Склопакет  це герметичний елемент вікна, що складається з двох і більше листів скла, розділених одним або декількома дистанційними рамками.

Т

Теплопередача  це процес переносу теплоти всередині тіла або від одного тіла до іншого, обумовлений різницею температур.

Теплопровідність  здатність матеріалу передавати тепло від однієї своєї частини до іншої в силу теплового руху молекул. Передача тепла в матеріалі здійснюється кондукцією (шляхом контакту частинок матеріалу), конвекцією (рухом повітря або іншого газу в порах матеріалу) і випроміненням. Розмірність теплопровідності Вт/м* °С.

Терморозрив (термоміст)  це поліамідна вставка 12-32 мм для зниження теплопровідності.

Термоізоляція  для оцінки теплопередачі через матеріал (стіна або скло) використовується коефіцієнт U (інша загальноприйнята назва: К), який визначає кількість тепла в ватах (Вт), що проходить через 1 метр квадратний скла на годину при різниці температур з різних сторін в 1 градус Кельвіна.

Точка роси  повітря завжди містить певну кількість води. Чим вища температура повітря, тим більшу кількість вологи воно здатно втримати. Одна з причин випадання конденсату - досягнення повітрям точки роси при його охолодженні. Точка роси - це температура, при якій повітря, що має певну вихідну температуру і відносну вологість, більше не в змозі утримувати вологу.

Триплекс  це скло, що складається з декількох шарів скла, ламінованих разом спеціальною плівкою. Ця плівка відрізняється високою міцністю або спеціальною ламінуючою рідиною, яка у випадку руйнування скла залишається на плівці.

У

Ущільнювачі  пружні прокладки трубчастого або більш складного перерізу, що йдуть по всьому периметру вікна між рамою і стулками і захищають від холодного повітря, шуму і вологи.

Ф

Фальц  частина поверхні профілю, утворена виступом однієї з його частин.

Фальш-переплетення  див. шпроси.

Фальцлюфт  відстань між стулкою і коробкою, що встановлюється відповідно до умов нормального функціонування запірних віконних приладів.

Фіксована стулка  див. глуха стулка.

Флоат-скло  листове скло, вироблене флоат-методом, суть якого полягає в горизонтальному випуску скла на розплаві металу.

Формостійкість  властивість профілів зберігати форму під впливом експлуатаційних та інших навантажень.

Фрамуга  стулковий елемент, який має відкидне відмикання, обмежений горизонтальним імпостом і брусками коробки та призначений для провітрювання приміщення.

Фурнітура  це набір різних деталей і механізмів, які служать для відкривання стулок їх фіксації в будь-якому положенні та для замикання вікна, забезпечуючи при цьому щільність прилягання стулки до рами.

Фурнітурний паз  паз в профілі стулки, призначений для установки фурнітури.

Ч

Чверть  "вибірка" у віконному прорізі, що захищає раму з зовнішньої сторони.

Ш

Ширина профілю  найбільший розмір між лицьовими (зовнішньою і внутрішньою) поверхнями профілю.

Шпроси (декоративна накладка)  декоративний елемент, установлений всередині склопакета. Розрізняються шпроси різної ширини з алюмінію, що фарбуються в білий, коричневий і золотий кольори або ламінуються плівкою під дерево. Являються лише декоративним елементом. 

Штапик  деталь (профіль), що закріплює світлопрозоре заповнення (скло, склопакет тощо) у рамах, стулках і дверних полотнах.

Штульп (помилковий імпост) накладний профіль, жорстко закріплюється на одну з стулок з вуличної сторони і забезпечує безімпостний притвір.

Шумоізоляція  властивість конструкції не пропускати звукові хвилі. Шумоізоляція склопакета залежить від наступних факторів:
Використання більш широкої дистанційної рамки збільшує внутрішню камеру і, відповідно, звукоізолюючий шар повітря або газу в ній;
Використання спеціального газу (аргону), що володіє більш високою звукоізоляцією в порівнянні з повітрям, для заповнення внутрішньої камери склопакета;

Використання звукоізолюючого ламінованого скла.

Щ

Щілинне провітрювання  обмежене провітрювання приміщення через фіксований зазор у притворі трохи відчиненого стулчастого елементу (площа відчинення не більше 0,02м). Щілинне провітрювання може бути прирівняне до провітрювання з допомогою кватирки.

 

Словник будівельних термінів - Доповнення
Світлові характеристики:


Відображення енергії (ER) - відсоток сонячної енергії, відбитої від скла.

Світлопропускання (LT) - відношення світлового потоку, що проходить крізь скло до падаючого світлового потоку.

Світловідбивання (LR) - відношення світлового потоку, відбитого від скла до падаючого світлового потоку.

Пропускання ультрафіолетового випромінювання (UV) - пропорція ультрафіолетового випромінювання (спектр від 280 до 380 нм), що пропускається всередину приміщення.

Пряме пропускання енергії (DET) - відсоток сонячної енергії, який безпосередньо проходить крізь скло.

Поглинання енергії (EA) - кількість енергії світлового потоку, поглиненої масою скла, виражена у відсотках від загальної кількості енергії світлового потоку, падаючого на поверхню скла.

Сонячний чинник (SF), або загальна сонячна енергія, що пропускається - це співвідношення всієї сонячної енергії, що надходить до приміщення через скло до енергії падаючого сонячного потоку.

Коефіцієнт затемнення довгих хвиль (LWSC) - процентне відношення поглиненої енергії до пропущеної, поділене на 0,87.

Коефіцієнт затемнення (SC) - коефіцієнт отримується при діленні сонячного чинника на 0,87, що представляє собою сонячний чинник для безбарвного полірованого скла товщиною 3 мм.

Коефіцієнт короткохвильового затемнення (SWSC) - пряме пропускання енергії, поділене на 0,87.

 

[ наверх ]

 

 

ПП "ВКФ "КИЇВ-ВІКНА"
04074, м. Київ, вул. Бережанська, 9, корп. "Н" біла будівля (1 пов.) Vodafone /050/346-0677 Viber, Telegram, WhatsApp

e-mail: 2286784@ukr.net

© 2009 - 2021, Всі права належать ВКФ "КИЇВ-ВІКНА"
© 2009 - 2021, Веб-дизайн та програмування "D.Logic Agency"